donderdag 30 november 2006
_______________


PlayStation opnieuw actief in kunst



PlayStation is al een tijdje actief in de kunst. Nieuw is PlayStation Season. Een samenwerking tussen PlayStation en 5 internationale kunstorganisaties: BALTIC, V&A, ENO, Sadler's Wells en BFI. Collectieven die bekend staan om hun innovatieve aanpak.

Een van de gezamenlijke projecten is Volume.

In het V&A museum in Londen is een interactieve installatie opgezet. In de John Madejski tuin staat een beeldhouwwerk van licht en geluid.

Het ontwerp reageert op beweging, met een interactief kunststukje als resultaat.

Een van de mensen achter Volume is Robert Del Naja, ook wel bekend als 3D van Massive Attack.

[ PlayStation Season ]

[ Bron ]

door Ingmar de Lange   link naar artikel   0 reacties


dinsdag 28 november 2006
_______________


The Pledger van Kickers




Maatschappelijk verantwoord ondernemen krijgt een geheel nieuwe dimensie dankzij schoenenmerk Kickers.

Met het communicatiethema Go Do Something roept Kickers mensen op om iets nuttigs te doen in hun leven.

Nieuwste onderdeel is The Pledger, een innovatieve online en outdoor campagne waarin consumenten kunnen aangeven wat zij willen bereiken in het leven voordat ze doodgaan.

In het Engels klinkt het overigens iets vriendelijker: "before you pop your clogs".

Je geeft online je levenswens op, en als je geluk/pech hebt wordt deze levensgroot geprojecteerd in het centrum van Londen of Manchester.

[ The Pledger ]

[ Bron: mad.co.uk ]

door Koert Bakker   link naar artikel   0 reacties


Whiskas in Viva met Any Cat



fris_licht gaat voor merken die mensen niet lastig vallen. Want communicatie kan best wat relevants bieden.

Soms is dat groot en ingewikkeld. Soms niet.

Whiskas heeft met het tweede deel als uitgangspunt een inhaker gemaakt op Viva's Any Body. U weet wel, de populaire Viva rubriek waarin (blote) mede-Nederlanders hun lichaam bespreken.

Viva heeft samen met Whiskas nu ook de rubriek Any Cat. Kattenliefhebbers beschrijven de eigenschappen van hun favoriete huisdier. Compleet met professionele fotosessie.

[ De actie ]

[ Een deelnemer ]

door Ingmar de Lange   link naar artikel   0 reacties


maandag 27 november 2006
_______________


Chevrolet laat studenten een week in een auto wonen



Eerder [ woonde een student ] in een Wal-Mart filiaal. En natuurlijk hadden we De Bus, De Kooi en BigBrother.

Chevrolet heeft dit alles nog eens dunnetjes over gedaan. Het automerk heeft 14 Amerikaanse studenten gevraagd een week in een Chevy AVEO te wonen. Zeven AVEO's stonden tegelijkertijd op zeven verschillende campussen geparkeerd.

De studenten mochten er alleen kort uit om naar het toilet te gaan of belangrijke colleges te volgen.

De ervaringen konden gevolgd worden door medestudenten en natuurlijk via de webcam. De studenten hielden ook dagelijks een weblog bij. En in de geest van BigBrother moesten ze dagelijks opdrachten tegen elkaar uitvoeren.

[ De site ]

door Ingmar de Lange   link naar artikel   0 reacties


Ontwerp je eigen Penguin boekomslag



Een alleraardigst voorbeeld van consumer generated content komt van Penguin.

"When we decide whether or not to buy a book, cover design is always the most important thing. Despite this, we'd like to introduce you to a new series of books called My Penguin."

Tegen de wetten van traditionele boekenmarketing in publiceert Penguin zes klassiekers met witte kaft. De consument mag vervolgens zijn eigen omslag ontwerpen en indienen op Penguin's website.

Het leukste kado voor de feestdagen.

[ Koop hier een wit boek ]
[ En stuur hier je ontwerp in ]

door Koert Bakker   link naar artikel   0 reacties


vrijdag 24 november 2006
_______________


McDonald's opent gymzalen



En meer in het kader van 'promotie waar je wat aan hebt': McDonald's opent in de Verenigde Staten speciale gymzalen voor kinderen: R Gym.

BigMac fans kunnen daar de calorieen weer wegrennen. In Santa Ana, Californie, is onlangs de vierde verstiging geopend.

Het concept is vooralsnog een succes. Kinderen stonden bij de opening in de rij. McDonald's wil volgende jaar zo'n 20 winkels openen.

Natuurlijk is er ook een kritisch geluid. 'De hoeveelheid calorieen die de kinderen daar verbranden komen niet in de buurt bij de hoeveelheid die ze hebben geconsumeerd,' aldus scherpe waarnemers.

[ Bron ]

door Ingmar de Lange   link naar artikel   0 reacties


Nu ook Whirlpool met gratis 3D modellen



fris_licht gelooft in promoties die mensen niet lastigvallen, maar iets nuttigs bieden.

In dat kader is het initiatief van Whirlpool leuk.

Architecten en handige doe-het-zelvers gebruiken 3D-schetsen om hun gedachten vorm te geven. Een voorbeeld hiervan is het vrij verkrijgbare Google 3D.

Whirlpool levert daarom gratis [ 3D modellen ] van haar collectie. Zo kan je heel makkelijk hun product in je schets opnemen, ziet je design er mooier uit en weet je gelijk of de keuken in je huis past.

[ IKEA producten ] waren overigens al eerder verkrijgbaar in 3D, maar Whirpool pakt de actie [ PR-matig ] wat handiger op.

[ Bron ]

door Ingmar de Lange   link naar artikel   0 reacties


Verizon Experience




In navolging van fabrikanten van mobiele telefoons, zijn ook providers hard bezig om hun merkervaring in een retailomgeving tastbaar te maken. Meest recente voorbeeld is Verizon, dat in Dallas een flagship store opende van vele honderden vierkante meters. Hier kun je al hun innovatieve diensten ervaren, zoals mobiele TV, gaming stations, touchscreen computers en interactieve kiosken. Ervaren leidt tot kopen, zo is de gedachte.

[ Bron ]

door Koert Bakker   link naar artikel   0 reacties


donderdag 23 november 2006
_______________


Telefoonmerk Helio combineert kunst met winkelen




Illy deed het al met [ Galleria Illy ]. En Nike zette een tijd geleden een reusachtige [ White Dunk schoenendoos in Tokio ].

Merkervaringen worden aangeboden als een eigentijdse kunstgalerie. Om te laten zien dat het merk niet alleen hip acteert, maar ook echt iets concreets doet.

Telefoonmerk Helio opent vandaag in Santa Monica, California, een nieuwe winkel. Daar kun je de producten op innovatieve wijze 'ervaren'.

Maar je kan er ook 'echte kunst' bekijken. Want de winkel is tegelijkertijd een kunstgalerie. Leuk details: bezoekers kunnen de kunst ook downloaden als wallpaper op hun mobiel.

Curator is John Doffing, oprichter van de galerieen Start Soma en Start Mobile en curator van Hotel des Arts in San Francisco.

De winkel is de eerste van in totaal vijf te lanceren locaties.

[ Bron ]

door Ingmar de Lange   link naar artikel   0 reacties


General Motors in Second life




In navolging van merken als adidas en American Apparel is nu ook General Motors aanwezig in de virtuele wereld Second Life. Bij de Pontiac autodealer kunnen mensen tegen betaling een digitale auto kopen waarmee ze door de populaire droomwereld kunnen cruisen.

[ Meer ]

[ Second Life ]

door Koert Bakker   link naar artikel   0 reacties


woensdag 22 november 2006
_______________


Campbell soep weer succesvol met speciale Warhol editie?




Met communicatie kun je op een behoefte inspelen. En met een product kun je communiceren.

Een voorbeeld van dit laatste is Campbell. Enige tijd geleden scoorde de soepmaker flink met een speciaal [ Pink Ribbon blik ]. Campbell kreeg een hoop PR met haar steun voor de AIDS-strijd. En supermarktketen Kroger nam er dubbel zoveel exemplaren vanaf.

Deze keer heeft Campbell voor Barney's New York limited-edition Andy Warhol soep ontwikkeld. De blikjes zijn verkrijgbaar in vier verschillende kleurversies, gebaseerd op Warhols beroemde ontwerpen.

Campbell hoopt niet alleen extra exemplaren af te zetten, maar ook wat extra marge te pakken. De blikjes kosten $12 per stuk.

[ Bron ]

door Ingmar de Lange   link naar artikel   0 reacties


Co-branding Nike en PlayStation




Voor de tweede keer komt Nike met een PlayStation sneaker. Het eerste paar had het Playstation Air Force One thema. Ditmaal is het een Nike Playstation 3 Airmax, ter ondersteuning van de derde PlayStation.

De schoen is een samensmelting van Air Max 90s en een 360 zool en heeft een swoosh met een reflecterende hologram van 3M.

Volgens het principce van [ Kapferer ] 'Hoe kleiner de niche, hoe groter de buzz' is het natuurlijk een limited edition. Er worden maar 24 paar gemaakt.

[ Bron ]

door Ingmar de Lange   link naar artikel   0 reacties


BBC Live stickers



In het kader van marketing in de publieke ruimte willen we u deze simpele en zeer effectieve campagne van BBC World niet onthouden. Deze Live en BBC World stickers werden recentelijk geplaatst op taxi-ruiten die er uitzien als een TV-scherm. Boodschap: BBC World laat u zien wat er gebeurt in de wereld. Live en ongefilterd.

door Koert Bakker   link naar artikel   0 reacties


Inhaker: verkiezingsposters ingelijst



Een actuele inhaker: op de dag van de verkiezingen komen de Amsterdamse lijstmakers Van Hulsen en Asselbergs met 'horizonverfraaiing'.

De verkiezingposters van de diverse partijen zijn van hun stokje gehaald en netjes ingelijst teruggeplaatst.

Je ziet de posters op de brug bij de Prinsengracht en de Nieuwe Spiegelstraat (het Spiegelkwartier).

door Ingmar de Lange   link naar artikel   0 reacties


Fiat's interactieve bioscoopcommercial


Fiat zendt in Italie een bioscoopcommercial uit van 6 minuten. De spot heeft 16 verschillende einden. Via SMS kunnen bezoekers stemmen op het einde dat ze graag willen zien.

door Ingmar de Lange   link naar artikel   0 reacties


dinsdag 21 november 2006
_______________


Leuke outdoor-advertenties


[ Guerilla-Marketing Blog ] heeft weer een aantal grappige outdoor-advertenties. Voor uw gemak en ons plezier, hier een aantal leukerts.












door Ingmar de Lange   link naar artikel   0 reacties


KFC logo zichtbaar vanuit de kosmos



Sinds Google Earth kijkt iedereen op de aarde als [ Wubbo Ockels ].

Dus ontstond [ dak-vertising ] en was er de [ 1 april grap ] dat Apple een logo in de Australische woestijn had dat zichtbaar was vanuit de ruimte.

Maar nu is het echt gebeurd. KFC kwam gisteren met 's werelds eerst logo zichtbaar voor Marsmannetjes. Het logo is 8.100 vierkant meter groot en ligt in de Area 51 woestijn. Het is gemaakt van 65.000 geschilderde tegels.

Aanleiding is een grote, wereldwijde imagocampagne voor 14.000 KFC restaurants.

[ Bron ]

door Ingmar de Lange   link naar artikel   0 reacties


Crowdsourcing



De nieuwste ontwikkeling binnen 'consumer generated content' is crowdsourcing. Crowdsourcing is het outsourcen van werk aan amateurs dat vroeger door professionals werd gedaan. Zoals R&D en innovatie.

Want als we de consument dan toch betrekken bij ons merk, waarom dan niet op een serieuze manier? Een paar miljoen mensen weten meer dan dozijn in-house experts op een R&D afdeling. Er hoeft maar 1 consument te zijn met een geniaal idee, en je bent spekkoper. En dat voor een fractie van de kosten.

Bedrijven als Procter&Gamble en Kraft Foods experimenteren inmiddels met crowdsourcing.

Er zijn ook nieuwe bedrijven in opkomst die van crowdsourcing hun business model hebben gemaakt, zoals Cambrian House dat optreedt als ideeenmakelaar tussen bedrijven en consumenten.

[ Kraft Foods ]

[ Cambrian House ]

door Koert Bakker   link naar artikel   0 reacties


maandag 20 november 2006
_______________


Procter & Gamble toilet



Procter & Gamble heeft vandaag voor de promotie van Charmin Ultra toilet papier een openbaar toilet geopend op Times Square in New York. Het 'experience toilet' zal er blijven staan tot 31 December. Een groot billboard wijst de weg met de passende tekst: "You're in New York. Go in style".

[ Meer ]

door Koert Bakker   link naar artikel   0 reacties


Current TV vraagt consument om nieuwe commercials



Het was een lange zomer. Dus een lange zomerstop. Hoe klimaatverandering je nieuwsvoorziening beinvloedt. Maar fris_licht is weer terug. Voorlopig.

Gelijk maar mee in de buzz: iedereen wil het wondermiddel User Generated Content.

Zo ook Al Gores Current TV. Het online TV kanaal is al een tijdje actief met VCAM: Viewer Created Ad Message. Consumenten worden uitgedaagd de commercial te maken die ze zelf altijd al wilden zien.

De nieuwe lichting is van start gegaan. Toyota Corolla, T-Mobile, Sony-Mylo, PopSecret en Mountain Dew hebben ditmaal een korte briefing geschreven. Als je commercial wordt gekozen verdien je $1.000.

De deadline voor de Toyota commercial is 20 december a.s.

"Your Assignment: When something good, bad, crazy or mad happens in your life, who do you talk to? Your car, of course! It's called Corolla therapy and it's where you can let it all hang out and confess anything to your car. It doesn't matter who you are, or where you're from, as long as it's honest and true. Corolla-love is judgment-free. No rules or talk-back, just you, your emotions and your Corolla. Go ahead, pull over. Your car is listening."


[ Current TV's VCAM ]

door Ingmar de Lange   link naar artikel   0 reacties